Selen Kocabaş Kariyerine Koç Grubunda MT olarak başladı, Arçelik, Marshall Boya ve Group Danone ve Sabancı ortaklığı Danonesa’da çeşitli yönetsel görevlerde bulundu.

Turkcell ailesine 2002 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 13 yıl boyunca farklı Genel Müdür Yardımcılığı rollerini üstlendi. İnsan Kaynakları, İnşaat Emlak, Genel İdari İşler, IT, Hukuk, Satın alma, Stratejik Planlama fonksiyonlarının ardından 2010 yılı sonunda Corporate Business’ın başına geçti. Pazarlama, Ürün, Satış, Hizmet kapsamında işleri yöneterek kar zarar sorumluluğunu aldı, bu görevi 5 yıl sürdürdü. 2015 yılı Mayıs ayında Turkcell Grubundan ayrıldı. Bu dönem içerisinde Turkcell İştiraklerinde çeşitli Yönetim Kurulu Üyeliği rollerini üstlendi. Bu şirketler; İddaa markasıyla bilinen İnteltek, yurtdışı operasyonları Astelit ve Best , Global Bilgi Çağrı Merkezi, Turkcell Ödeme Sistemleri ve Turkcell Teknoloji Şirketi

Kendisi Türkiye’nin en eski sivil toplum kuruluşu Peryon İnsan Yönetimi Derneği’nin ilk Kadın Başkanı olmuştur, mevcutta Derneğin Kamu ilişkilerinden sorumludur. Etik ve İtibar Derneği’nin şirketi temsilen ilk kurumsal kurucu üyesi,TKYD ve TÜSİAD üyesi oldu. Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ve Yeniden Biz Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi, Endover Danışma Kurulu üyesi ve mentorlarındandır.

Şu anda Simit Sarayında Yönetim Kurulu Üyesi, MultinetUP Grubun Yönetim Kurulu Üyesi, Akiş GYO Bağımsız YK Üyesi , Tay Group ve Aydın Group Yönetim Kurulu Danışmanı’dır. Mentoro Platformunun Ortağıdır. Yönetim Kurullarına ve şirket yönetimlerine Stratejik Yönetim Danışmanlığı ve Mentorluk Hizmeti vermektedir. 25 yıldır iş hayatındadır.

Selen Kocabaş, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu. Marmara Üniversitesi'nde İK Yönetimi Ve Organizasyonel Davranış üzerine lisansüstü eğitimini tamamladı. Harvard Universitesi Executive Education Kurumsal Strateji Programını tamamlamıştır.

Evli ve 20 yaşında bir oğlu vardır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.