New York'ta doğan Paul Maglione, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve Filipinler'de büyüdü. Kendisi ABD'de Rhode Island'daki Brown Üniversitesinde ekonomi dalında lisans, İngiltere'deki Londra İşletme Okulunda yüksek lisans eğitimi aldı. Ayrıca Rutgers Üniversitesinden Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi sertifikası aldı.

Gazetecilik ve dergi yayıncılığındaki ilk kariyerinin ardından Paul, kurumsal pazarlamaya ve ardından kablo ve uydu televizyon sektörüne geçti; burada Turner Broadcasting Europe ve CNN International ile üst düzey yönetici pozisyonlarını üstlenmeden önce Avrupa'da NBC ve CNBC'nin kurulmasına yardımcı oldu. Daha sonra İskoç mobil oyunları girişimi olan iPlay'de pazarlama ve yayıncılıktan sorumlu olarak video oyunları alanına geçti ve ardından Vivendi Games Mobile'in başkanı olmak için Paris'e taşındı.

Paul, 2009 yılının başlarında, dijital eğlencenin gücünü eğitim dünyasına taşımayı amaçlayan Entertainment Learning’i Paris’te kurdu. Şirketin ilk hizmeti English Attack!, şu anda dünya çapında 2,500'den fazla okulda, dil enstitüsünde, üniversitede ve şirketlerde kullanılmaktadır ve İngilizce öğrenenler için yenilikçi, dijital ve eğlenceli bir dil pratiği platformudur. Şirket, 2019 yılında film klipleri ve oyunlarla dil öğrenme kapsamını Fransızca, Almanca ve İspanyolca dilleri ile genişletecek.